درباره بدروم

-

تصاویر شهر بدروم

موزه باستان شناسی زیر آب

موزه باستان‌شناسی و زیرآب در شهر بدروم ترکیه از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های جهان است که در سال 1995 عنوان موزه سال را در اروپا به خود اختصاص داد. این موزه که در سال 1964 تأسیس شد و آثاری که در آن مشاهده می‌شود از حفاری‌های سال 1960 است که قدیمی‌ترین کشتی غرق شده جهان جز همین آثار است. در هنگام ورود به این موزه مجسمه‌ای را می‌بینید که متعلق به بنیان‌گذار می‌باشد و در این مکان دیدنی به 14 نمایشگاه تقسیم می‌شود که می‌توان به سیاه‌چال، برج بریتانیا، برج آلمان، برج مار (موزه مخفی)، نمایشگاه حمام ترکی، تالار شیشه‌ای، کشتی شکسته، سکه‌ها و جواهرات و اشیای قیمتی اشاره کرد.بزرگ‌ترین مجموعه مدیترانه شرقی جهان نیز در موزه باستان‌شناسی زیرزمینی بدروم وجود دارد، برخی از اشیا که در این موزه پس از اکتشافات ثبت‌شده است مربوط به قرن 13 و 16 قبل از میلاد است و شما در اینجا بخشی از تاریخ زمین را به چشم خود خواهید دید و هدف از تاسیس این موزه حفظ گنجینه‌های گذشته از دریای عمیق آبی‌رنگ می باشد که نه تنها برای مردم ترکیه بلکه برای اروپا نیز اهمیت ویژه را دارد.

روستای گومبت

منطقه گومبت دو کیلومتر از شهر بدروم فاصله دارد و بخشی از بدروم محسوب می شود. این منطقه همیشه پر از توریست است و گزینه ای برای افرادی است که از سرگرمی های بدروم خسته شده اند. رستوران های هندیف مکزیکی و چینی و کافه های آن همیشه شلوغ هستند و بزرگترین و زیباترین هتل ها در گومبت هستند. خانواده ها و فرزندانشان می توانند از ساحل کم عمق و طولانی و انواع و اقسام سرگرمی های آبی گومبت لذت ببرند.

اسکله و کشتی سازی مارینا

اسکله مارینا و صنعت کشتی سازی این شهر بندری و زیبایسواحل مدیترانه‌ی بسیاری از گردشگران را به بدروم جذب میکند در کنار گردشگری ،قایق رانی و صنعت قایق سازی لوکس کسب و کار اصلی این منطقه است. اسکله مارینا بهشتی برای عاشقان دریانوردی اسکله ای پر از قایق‌های بادبانی در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف. شهر بدروم سرشار از جزیره‌ها و غارهای صخره ای مرجانی است که شما میتوانید با یک تور قایق رانی به گشت و گذار و کشف این غار‌ها بپردازید ده ، حمام آفتاب و شنا کردن هم با قایقرانی و رسیدن با ساحل‌های دنج میتواند گزینه خوبی باشد .

تئاتر بدروم

آمفی تئاتر باستانی بدروم (Ancient Amphitheatre in Bodrum) یکی دیگر از ساختار معتبر در زمان سلطنت شاه ماسولوس (King Mausolus) است که در راستای بزرگراه اصلی تورگوت رئیس (Turgutreis) واقع شده است . آمفی تئاتر باستانی دیروز شهر بدروم ، امروزه به یک موزه هوای باز تبدیل شده است که همچنان یکی از پزطرفدارترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری ترکیه در بدروم است. این آمفی تئاتر یک مثال بسیار خوبی از یک تئاتر کلاسیک یونانی است که با ظرفیت برآورد حدود ۱۳،۰۰۰ نفر یکی از بزرگترین سالن های تئاتر در نوع خودش بوده است . آمفی تئاتر باستانی بدروم بعد از سال ۱۹۷۳ تبدیل به موزه هوای باز شد ، که امروزه برای برگزاری کنسرت ها، جشنواره ها و فعالیت های فرهنگی از آن استفاده می شود .

دروازه میندوس

این دروازه تنها باقی مانده قلعه بزرگ پادشاهی ماسول می باشد. این دروازه در پشت خود هفت کیلومتر دیوار برای محافظت از شهر داشته است. اسکندر کبیر در پشت این دروازه‌ها، متحمل حمله‌ی شدیدی از طرف سپاه ایران شده و در نهایت نیز نتوانست شهر را فتح کند و منطقه را ترک کرد این دروازه که یک بنای تاریخی فوق‌ العاده روی بقایای شهر هالیکارناسوس است، آخرین بخش باقی مانده از دیوارهای مستحکم قلعه پادشاه ماسولوس می‌باشد که به طول هفت کیلومتر اطراف شهر باستانی را در بر می‌گرفته است. گردشگرانی که عاشق سرک کشیدن به این طرف و آن طرف هستند ویرانه‌های کوچک بسیاری شامل مقبره‌های پراکنده و قسمت‌های موزاییک کاری شده که در محوطه قرار دارند و بقایای آثار بجای مانده ازخندق‌های قرن چهارم پیش از میلاد را می‌توانند ببینند. هیچ‌یک از این بقایا به خودی خود عنصر جالب توجهی نیستند اما وقتی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند مجموعه جالبی را تشکیل می‌دهند که می‌توان چند ساعت برای مشاهده آنها زمان صرف کرد.

قلعه سنت پیتر

از جاذبه های بدروم قلعه سنت پیتراست که در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده است. این قلعه توسط تیمارگر شوالیه ها در سال ۱۴۰۲ ساخته شد و قلعه سنت پیترز نام گرفت. در بازدید از قلعه سنت پیتربه حال و هوای تاریخی جنگ های ترکان سلجوقی برمی گردید. می توانید از اشیای قدیمی و کلکسیون ظروف شیشه ای باستانی موجود در آن دیدن کنید. نمای بندر بین المللی و لنگرگاه از این قلعه برای شما سوژه زیبایی برای عکس گرفتن است. آن را از دست ندهید.وسعت قلعه سنت پیتر (معروف به قلعه بدروم) حدود سی هزار متر مربع بوده و دارای پنج برج میباشد که یکی از بهترین دیدنی های ترکیه و جاذبه های گردشگری بدروم می باشد. در هنگام ساخت این قلعه سنگهای آرامگاه ماسولوس در دیوارهای قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به کلیسای داخل آن به یک مسجد تبدیل گردیده است. همچنین یک حمام کوچک ترک نیز ساخته شده است. این قلعه که در سال 1595 بعنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت امروزه بصورت موزه در آمده است و یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای بدروم ترکیه به شمار میرود.

همین الان

تور خودتو بساز